OBAVIJEST RODITELJIMA DJECE UPISNIKA U PRVI RAZRED (VEZANO UZ ŠKOLSKU MEDICINU)

Autor: Vedran Mijolović, 9. 5. 2020.

Poštovani roditelji budućih prvašića,

U nastavku pogledajte dopis  školske liječnice dr. Tatjane Mustać Matulj, a vezano uz nastavak provedbe sistematskog pregleda i cijepljenja djece prije upisa u prvi razred osnovne škole. Molimo roditelje da pažljivo pročitate zamolbu liječnice  i pripremite izjave prema napisanim uputama, a za sve nove obavijesti pratite našu školsku web stranicu.

OBAVIJEST DR. TATJANE MUSTAĆ MATULJ:

Poštovani roditelji!
Tim školske medicine planira početi sistematske  preglede  21.05.2020., ako nam to dozvole epidemiološke prilike. O terminima sistematskih pregleda bit ćete obaviješteni telefonskim putem, nazvat će vas naša medicinska sestra. Sukladno sadašnjim epidemiološkim prilikama pregledi će se obavljati po dolje navedenim preporukama. Na sistematski pregled treba doći u točno vrijeme. Na sistematski pregled dolazi dijete u pratnji jednog roditelja.

Mole se roditelji da na pregled donesu:
-Iskaznicu imunizacije.
-Ispis cijepljenja iz pedijatrijskog kartona, kontaktirati izabranog pedijatra, izuzetak su djeca upisana kod sljedećih liječnika: dr Blanka Dundov-Žic,dr Nevena Švorinić; dr Tereza Tičić-Rokov, navedeni liječnici su dostavili podatke za djecu.
-Medicinsku dokumentaciju, ukoliko postoji ( specijalistički nalazi pulmologa, kardiologa, neuropedijatra,psihologa, logopeda…)po mogućnosti kopirati iste i ako ste u mogućnosti  poslati ih 2 dana prije pregleda na dolje naveden email.
Laboratorijske nalaze(KKS i URIN komplet), SAMO AKO DOMA IMATE STARE NALAZE, ne starije od 6 mjeseci, ako nemate ne trebate ići kod pedijatra po stare nalaze niti vaditi krv..
Zubnu putovnicuSAMO AKO STE VEĆ OBAVILI PREGLED KOD STOMATOLOGA, u protivnom ne treba.
Prije pregleda roditelji ispunjavaju dva formulara, IZJAVU (PREUZMITE OVDJE)  o mogućem riziku zaraze SARS_Cov2 virusom i UPITNIK (PREUZMITE OVDJE) za roditelje u koji unosite anamnestičke podatke o svom djetetu. Ako ste u mogućnosti formulare dostaviti dva   dana prije pregleda na dolje navedeni mail. Formulari se mogu ispuniti i u ambulanti na dan pregleda.
Djeca i roditelji koji imaju respiratorne simptome( grlobojju,kašalj, prehladu…), povišenu temperaturu i slično trebaju odgoditi pregled pozivom na broj 241-647.
- Preporuke su da roditelj dolazi na pregled s maskom na licu.
Prije ulaska u čekaonicu mjerit će se tjelesna temperatura.
Prije ulaska u ambulantu dezinficiraju se ruke.
Zdrava djeca će se cijepiti protiv ospica, zaušnjaka i rubeole.
- U slučaju nemogućnosti dolaska na zakazani termin molimo nazvati na broj 241-647, najmanje 2 dana prije.

Zahvaljujem i srdačan pozdrav,
  Tatjana Mustać-Matulj dr med spec. školske medicine

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Stanovi Zadar / Rine Aras 3, HR-23000 Zadar / www.os-stanovi-zd.skole.hr / uprava@os-stanovi-zd.skole.hr