PRIJAVA OBRAZOVNIH PROGRAMA

Autor: Markica Perić, 7. 7. 2020.

Dragi učenici, poštovani roditelji!

U srijedu 8.7.2020.  počinju  prijave obrazovnih programa.

Za upis u srednje škole kandidatima se vrednuju i boduju zajednički, dodatni i posebni elementi.

DODATNI ELEMENTI  vrednovanja čine sposobnosti, darovitosti i znanja kandidata koji se dokazuju i vrednuju na osnovi provjere posebnih znanja (ispitivanje), na osnovi rezultata postignutih na natjecanjima u znanju te na osnovi rezultata postignutih na natjecanjima u organizaciji školskih sportskih društava.

POSEBNI ELEMENTI vrednovanja kandidatima će se priznati za ostvarivanje isključivo JEDNOGA (najpovoljnijeg) od sljedećih prava:

-kandidat sa zdravstvenim teškoćama,

-kandidat koji živi uz jednoga ili oba roditelja s dugotrajnom teškom bolesti ,

-kandidat koji živi uz dugotrajno nezaposlena oba roditelja,

-kandidat koji živi uz samohranoga roditelja korisnika socijalne skrbi,

-kandidat kojemu je jedan roditelj preminuo te

-kandidat koji je bez roditelja ili odgovarajuće roditeljske skrbi.

Molimo vas, ukoliko smatrate da imate neke od posebnih elemenata  da najkasnije do petka 10.7.2020. dostavite potrebne dokumente koji dokazuju da stječete pravo na dodatni bod. Dakle, navedene  dokumente trebate dostaviti osobno u školu ili skenirati dokument te ga proslijediti na  e-mail adresu razrednice ili razrednika.

antonija.jovic@skole.hr

toni.mijic.zd@gmail.com

josip.vitali@skole.hr

Ukoliko planirate osobno dostaviti dokument , molimo vas da  o tome obavijestite razrednike.

Za ostvarivanje navedenih prava treba dostaviti sljedeće dokumente:

-liječničku potvrdu o dugotrajnoj težoj bolesti jednog i/ili oba roditelja,

-potvrdu nadležnog područnog ureda HZZ-a o dugotrajnoj nezaposlenosti oba roditelja,

-potvrdu o korištenju socijalne pomoći,

-potvrdu nadležnoga centra za socijalnu skrb da je kandidat dijete bez roditelja ili odgovarajuće socijalne skrbi.

Kandidatima se također vrednuju rezultati koje su postigli u posljednja četiri razreda osnovnog obrazovanja na natjecanjima školskih sportskih društava. Rezultati natjecanja bit će uneseni izravno u Nacionalni informacijski sustav prijava i upisa u srednje škole (NISpuSŠ) na temelju postojećih podataka u sustavu e-matice i kandidati ih ne trebaju dodatno dokazivati.

Ako neki od rezultata nije vidljiv na korisničkom profilu kandidata na www.upisi.hr kandidat se treba obratiti razredniku u svojoj školi.

Kandidat može prijaviti najviše 6 odabira programa obrazovanja. Listu prioriteta treba pažljivo pripremiti tako da na vrh liste postavi program obrazovanja koji se najviše želi upisati , a zatim ostali, željenim redoslijedom.

Ponavljamo,  PRIJAVE POČINJU od SRIJEDE.

Na našoj web stranici desno,  ukoliko želite dodatne, opširnije  informacije, otvorite poveznicu Upisi.hr

Sretno!

Vaš ravnatelj:

Markica Perić, prof.

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Stanovi Zadar / Rine Aras 3, HR-23000 Zadar / www.os-stanovi-zd.skole.hr / uprava@os-stanovi-zd.skole.hr