Prijava i upis kandidata s teškoćama u razvoju u jesenskom upisnom roku

Autor: Administrator , 29. 7. 2014.

Kandidati s teškoćama u razvoju koji žele iskoristiti mogućnost izravnoga upisa u jesenskom upisnom roku u obrazovne programe u kojima je ostalo slobodnih mijesta, trebaju se javiti uredu državne uprave u županiji, odnosno Gradskome uredu za obrazovanje, kulturu i sport Grada Zagreba koji će im pomoći u odabiru srednje škole koja provodi jedan od programa za koji je kandidat dobio stručno mišljenje službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje.

Napominjemo da jesenski upisni rok traje od 25. kolovoza do 5. rujna te će, kao i u ljetnom roku, postupak prijava kandidata s teškoćama u razvoju započeti ranije:

1. kandidati s teškoćama u razvoju javljaju se uredima državne uprave u županiji odnosno Gradskome uredu za obrazovanje, kulturu i sport Grada Zagreba 21. kolovoza i 22. kolovoza 2014. godine te iskazuju svoj odabir liste prioriteta redom kako bi željeli upisati obrazovne programe; (napominjemo da prilikom odabira liste prioriteta učenik može izjaviti listu prioriteta prema programima i prema školama)
  2. upisna povjerenstva ureda državne uprave do 22. kolovoza 2014. godine, do 16 sati, unose navedene odabire u sustav NISpuSŠ;
  3. 22. kolovoza 2014. godine zatvara se mogućnost unosa odabira te se kandidati rangiraju sukladno navedenim listama prioriteta prema gore opisanim kriterijima.

Nakon što budu zaprimljene prijave programa, na način identičan onome u ljetnom upisnom roku, zatvorit će se mogućnost unosa odabira, a navedeni kandidati rangirat će se sukladno navedenim listama prioriteta temeljem zajedničkoga elementa vrednovanja za pojedini program propisanoga Odlukom o elementima i kriterijima (prosjeci ocjena i predmeti posebno važni za upis). Kandidat će pravo upisa ostvariti u onome programu gdje je ostvario najveći broj bodova, a našao se unutar upisne kvote, sukladno mogućnostima srednje škole te Državnom pedagoškom standardu srednjoškolskog sustava odgoja i obrazovanja (Narodne novine, broj: 63/2008. i 90/2010.)

Nakon ovoga rangiranja, 25. kolovoza 2014. godine, započinje postupak prijava obrazovnih programa ostalih kandidata.

Kandidati koji ne ostvare pravo upisa temeljem rangiranja učenika s teškoćama u razvoju moći će se prijaviti od 25. kolovoza 2014. godine za rangiranje za preostala slobodna mjesta.

Izvor: http://www.skole.hr/vijesti/skolstvo?news_id=10147

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Stanovi Zadar / Rine Aras 3, HR-23000 Zadar / www.os-stanovi-zd.skole.hr / uprava@os-stanovi-zd.skole.hr