Na Smotri školskog filma prikazana 33 filma

Autor: Anđela Malinka, 23. 9. 2014.

Smotra hrvatskoga školskoga filma, na kojoj su prikazana 33 filma, radovi učenika osnovnih i srednjih škola, održana je u Velikoj Gorici od 18. do 20. rujna 2014. godine. U organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje Smotra je održana u Pučkom otvorenom učilištu, a škola domaćin bila je Osnovna škola Eugena Kumičića, Velika Gorica.

Državno izborno povjerenstvo pozvalo je na smotru 33 filma koja su napravili filmske i videodružine iz 27 osnovnih i srednjih škola. Iako su većinom prevladali igrani i dokumentarni filmovi, nekoliko škola predstavilo se i s animiranim i eksperimentalnim filmovima.

Program Smotre obuhvatio je filmsko i videostvaralaštvo učenika osnovnih i srednjih škola te stručne razgovore i okrugle stolove s voditeljima i učenicima - članovima filmskih i videodružina.

Sudjelovali su učenici i mentori iz osnovnih škola: OŠ Petra Kanavelića, Korčula, OŠ Lučac, Split, OŠ Jurja Šižgorića, Šibenik, OŠ Stanovi, Zadar, OŠ Frana Krste Frankopana, Krk, OŠ Antuna Nemčića Gostovinskog, Koprivnica, OŠ Strahoninec, OŠ Ivanovec, I. OŠ Vrbovec, OŠ Nikole Tesle, gračac, OŠ Vladimira Nazora, Slavonski Brod, OŠ Eugena Kumičića, Velika Gorica, OŠ Marije Jurić Zagorke, Zagreb, OŠ Trnjanska, Zagreb, OŠ Rudeš, Zagreb, OŠ Ivanke Trohar, Fužine, VI. OŠ Varaždin, OŠ 22. lipnja, Sisak, OŠ Tomaša Goričanca, Mala Suborica, OŠ Većeslava Holjevca, Zagreb i OŠ Bartola Kašića, Zagreb. Sudjelovali su i srednjoškolci iz: Medicinske škole, Osijek, Gimnazije Velika Gorica, Prve gimnazije Varaždin, Gimnazije Andrije Mohorovičića, Rijeka, SŠ Vladimira Gortana, Buje i SŠ Glina.

Zadaće Smotre su razvijanje kritičkih i kreativnih vještina učenika i razvijanje sposobnosti, pristupa, raščlambe, vrednovanja i slanja poruke posredstvom filma. Rad na smotri i za Smotru obuhvaća različite kompetencije: tehničke (sposobnost pristupa filmu/medijima), kritičke (razumijevanje filmskih/medijskih sadržaja i sposobnost tumačenja i kritičkog vrednovanja) te stvaralačke (sposobnost stvaranja filmske/medijske poruke).

Kompletan izvještaj dostupan je na internetskim stranicama Agencije za odgoj i obrazovanje.

Izvor: http://www.skole.hr/skole/vijesti_azoo?news_id=10392

« Travanj 2024 »

Osnovna škola Stanovi Zadar / Rine Aras 3, HR-23000 Zadar / www.os-stanovi-zd.skole.hr / uprava@os-stanovi-zd.skole.hr