Osmaši u Istri

Autor: Dora Hrboka, Anđela Malinka, 15. 10. 2014.

Dana 5. listopada 2014. naši osmaši uputili su se na dugoočekivanu ekskurziju u Istru. Okupili smo se u 7 sati ispred mehanizacije te puni euforije krenuli na četverosatno putovanje autobusom do Rijeke.

U Rijeci smo posjetili Trsat te zavjetnu crkvu Gospe Trsatske.

Nakon kratkog obilaska Rijeke uslijedio je ručak u McDonald's-u te slobodno vrijeme u Opatiji. Opatija nas je oduševila svojim prirodnim atributima ali i prekrasnom arhitekturom.

Kako je vrijeme u Opatiji proletjelo došlo je vrijeme na Pulu. Arena, Herkulova vrata, Slavoluk Sergijevaca i Augustov hram samo su neke od ljepota Pule kroz koje nas je proveo loco vodič.

Već izmoreni od razgledavanja uputili smo se prema hotelu Centinera gdje je uslijedila večernja zabava.

Drugi je dan započeo posjetom Poreču te razgledavanjem Eufrazijeve bazilike i ostalih znamenitosti grada.

Kratko vrijeme provedeno na istarskom seoskom gospodarstvu proletjelo je baš kao i ono u jami Baredine.

Nakon ručka uputili smo se prema zvjezdarnici Višnjan gdje nas je dočekala zanimljiva prezentacija. Slobodno vrijeme u Rovinju je prošlo u trenu pa je tako došao red na posljednje večernje druženje.

Trećeg dana naše ekskurzije rano u zoru uputili smo se prema Brijunima. Ugodna vožnja trajektom trajala je 15 minuta. Razgledavanje otočja u vlakiću, uz pratnju vodiča bilo je nevjerovatno uzbudljivo, ali i vrlo edukativno. Na Brijunima smo posjetili Titov muzej i upoznali se s mnogim egzotičnim životinjama.

Posljednja lokacija trodnevnog izleta bio je Senj gdje smo posjetili Tvrđavu Nehaj i muzej senjskih uskoka.

Puni doživljaja, posljednji put ušli smo u autobus i krenuli prema svom rodnom gradu. Uz pjesmu i kviz-upoznajmo Istru ponovili smo upravo stečeno znanje i sretni došli kući.

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Stanovi Zadar / Rine Aras 3, HR-23000 Zadar / www.os-stanovi-zd.skole.hr / uprava@os-stanovi-zd.skole.hr