Prijavite se na natječaj "Školski sport i olimpijski pokret" na temu "Sportska fotografija"

Autor: Dora Hrboka, 12. 2. 2015.

Hrvatski školski sportski savez (HŠSS), u suradnji s Hrvatskom olimpijskom akademijom (HOA) provodi natječaj pod nazivom Školski sport i olimpijski pokret na temu Sportska fotografija, koji će trajati od 01. veljače 2015. do 15. travnja 2015. godine. HŠSS i HOA organiziraju natječaj za odabir najbolje sportske fotografije na temelju pravila utvrđenih Sporazumom o međusobnoj suradnji u provedbi natječaja.

Uvjeti natječaja:

• na natječaj se mogu javiti sva školska sportska društva u Republici Hrvatskoj
  • natječaj je organiziran u 2 različite kategorije:
  1. kategorija osnovnih škola (učenici od V. – VIII. razreda osnovnih škola RH)
  2. kategorija srednjih škola
  • svako prijavljeno školsko sportsko društvo može se natjecati pod samo jednom kategorijom
  • sportska fotografija može biti snimljena na bilo kojoj razini natjecanju školskih sportskih društava koja organiziraju školski sportski savezi.
  • preporuča se snimanje kamerom koja ima najmanje 6 megapixela (kako bi se omogućio kvalitetan ispis na papiru formata A3)
  • Svaka škola, uz stručnu i organizacijsku pomoć svojih profesora i profesora tjelesne i zdravstvene kulture (voditelja školskog sportskog društva), organizira natječaj na školskoj razini te  odabire dvije sportske fotografije koje će ih predstavljati na natječaju „Školski sport i olimpijski pokret“ na temu „Sportska fotografija“
  • svaka škola šalje po dvije najbolje fotografije u elektroničkom obliku na sljedeću adresu e-pošte: stjepan.crnokic@skolski-sport.hr
  • uz svaku fotografiju obvezno je poslati i Obrazac za prijavu s ispunjenim traženim podacima, najkasnije do 15. travnja 2015.godine na prethodno navedenu adresu e-pošte
  • pristigli radovi bit će isprintani na papiru A3 formata i izloženi na izložbi tijekom završnice Državnog prvenstva školskih sportskih društava za osnovne i srednje škole u 2015. godini
  • Ocjenjivački sud, koji se sastoji od pet članova, dva člana na prijedlog HŠSS-a i tri člana na prijedlog HOA-e, odabrat će pobjednike natječaja u obje kategorije.

Nagrada

Unutar svake kategorije dijelit će se po tri nagrade školskim sportskim društvima u sportskoj opremi i rekvizitima u navedenim novčanim protuvrijednostima: za prvo mjesto 6.000,00 kn, za drugo mjesto 5.000,00 kn i za treće mjesto 4.000,00 kn.

Svaki učenik, autor nagrađenog rada u obje kategorije posebno će se nagraditi sportskom opremom u navedenim novčanim protuvrijednostima: za prvo mjesto 1.200,00 kn, za drugo mjesto 1.000,00 kn i za treće mjesto 800,00 kn

Za sve učenike, učitelje i škole, koje dostave sportske fotografije Hrvatska olimpijska akademija i Hrvatski školski sportski savez pripremit će priznanja i zahvalnice, a najbolji odabrani radovi bit će objavljeni u časopisu Hrvatskog olimpijskog odbora „Olimpu“.

Kontakt

Za sve dodatne informacije i kontakt, vezano uz Natječaj, moguće se obratiti gospodinu Stjepanu Crnokiću, prof., HŠSS, na sljedeći kontakt: stjepan.crnokic@skolski-sport.hr tel:01/6126-140.

Izvor: http://www.skole.hr/veliki-odmor/sport?news_id=11081

« Travanj 2024 »

Osnovna škola Stanovi Zadar / Rine Aras 3, HR-23000 Zadar / www.os-stanovi-zd.skole.hr / uprava@os-stanovi-zd.skole.hr