Mladi filmaši zaljubljeni u Zadar

Autor: Administrator , 1. 12. 2011.

Zahvaljujući filmskoj družini OŠ Stanovi, Zadar pripada Hrvatskom filmksom savezu. Rečeno je to na sinoćnjoj proslavi 10. Obljetnice od osnivanja filmske družine 'Z(K)adar', koja je svečanim programom proslavljena u Hrvatskom narodnom kazalištu Zadar.

Z(K)adar proslavio 10 godina filmskog stvaralaštva(((

Čast otvorenja obljetnice pripala je klapi Kolajna. Jurka Šaban, ravnateljica OŠ Stanovi, pozdravila je sve prisutne, a zadarskim su filmašima, uz uvažene goste - pročelnika školstva Grada Zadra, Josu Nekića, njegovu pomoćnicu, Doroteju Kamber Kontić, te režisera Petra Krelje, podršku izrazili i učenici OŠ Juraj Šišgorić iz Šibenika, te učenici iz OŠ Ljudevita Gaja iz Zaprešića.
Filmska družina 'Z(K)adar' nastala je pod vodstvom profesorica Suzane Phillips i Slavice Kovač. Ovaj je jubilej posvećen Zadru i njegovom zaštitniku, Sv. Krševanu, kazala je Šaban.

''Grad Zadar moralno i materijalno podupire naš rad. Naši mali filmaši ovjekovječuju ljepotu Zadra, njegove ulice, bedeme, zvonike, ljude i događaje. Iz toga se dade iščitati njihova ljubav prema Zadru i ponos što mu pripadaju'', kazala je Šaban.

O važnosti izvannastavnih aktivnosti govorio je Joso Nekić, pročelnik gradskog odjela za školstvo. ''Nastava je glavno jelo, ali izvannastavne su aktivnosti sol i jednako su važne kao sama nastava. Vi radite ono što volite i zato su vaši filmovi tako dobri i lijepi'', kazao je Nekić, te objavio kako će upravo Zadar biti domaćin 50. Reviji filmskog stvaralaštva mladih.

Z(K)adar proslavio 10 godina filmskog stvaralaštva(((

Slavica Kovač osvrnula se na proteklih deset godina rada filmske družine. Iza njih su brojna filmska ostvarenja, a nema niti jedne koja nije osvojila i po nekoliko priznanja struke. Tome se divi i Petar Krelja, naš poznati režiser, koji je čestitao mladim filmašima i svima koji su sudionici 'Z(K)adra'.

'Z(K)adar' autori su filmova 'Barkajol', 'Najvažniji su mi magarci', 'Sinjska alka', 'Pobjeda', 'Da ili ne', 'Pas psuje, čovjek luduje', 'Tooo, proša sam!', 'Na drugu loptu', 'WC', 'Sjaj i bijeda', 'Sretna', 'Džeparac', 'Mrak film 6: Vrisko', 'Tinejdžerski notturno', 'Kao Marija', 'Iznenadna radost', 'Ljubitelji ptica', 'D kao Dominik'.

U nastavku programa prikazani su neki od filmskih ostvarenja mladih filmaša. To što će biti domaćini jubilarne Revije filmskog stvaralaštva mladih veliko je priznanje za njihov dugogodišnji kontinuirani rad.

autor: Iva Pejković

Izvor: http://www.ezadar.hr/clanak/mladi-filmasi-zaljubljeni-u-zadar

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Stanovi Zadar / Rine Aras 3, HR-23000 Zadar / www.os-stanovi-zd.skole.hr / uprava@os-stanovi-zd.skole.hr