Koraci predloženi za državni LiDraNo

Autor: Ana Knežević, 1. 3. 2013.

Županijski susret LiDraNo 2013. održan je 28. veljače 2013. Domaćin je bila Osnovna škola Zemunik Donji, a sve se odvijalo u Kazalištu lutaka Zadar i HDM-u u Zadru.

Na Susretu su našu školu zastupali literati, scenci i novinari. Naš školski list Koraci predložen je za državni susret.

Literati

U konkurenciji je bilo 25 literalnih radova među kojima su bili i radovi naših učenika Mije Mašine, Lucije Dukić i Roka Ivičića. Njihova je mentorica prof. Dinka Golem. Među 15 samostalnih novinarskih radova bio je rad naše učenice Nine Hamš. Poslušali smo 3 radijske emisije, a među 8 školskih listova naš školski list Koraci  predstavila je urednica Ana Grgica Knežević. Za Korake su članovi Prosudbenog povjerenstva imali samo riječi hvale te su predloženi za državnu smotru. Voditeljica naših novinara je prof. Slavica Kovač.

Nina je oduševila svojim nastupom

Dramsko-scenskih izraza u kategoriji pojedinačnog nastupa bilo je 14, a u kategoriji skupnih nastupa 11, među kojima je bila i naša dramska grupa pod vodstvom učiteljice Vanje Kalac

Sudjelovale su 24 škole i 114 učenika.

Na početku susreta tremu su nam razbili učenici Osnovna škole Zemunik svojim zanimljivim programom. Nakon uvodne riječi ravnateljice škole domaćina, gđe Tamare Narančić, smotra je započela.

Gosti i članovi povjerenstava

U Prosudbenim povjerenstvima sudjelovali su:

Literarno povjerenstvo - Senka Paleka-Martinović, Vlatko Majić i Ante Sikirić; Novinarsko stvaralaštvo – Marina Mihovilović-Pajikn, Ante Kolanović i Toni Pajkin; Dramsko-scensko stvaralaštvo – Vlasta Ramljak, državna izbornica, Vjera Vidov, Dragan Veselići  i Asja Rebac.

Ponosni smo na sve natjecatelje iz naše škole i nadamo se da će se naši Koraci u travnju naći među 15 najboljih školskih listova na Državnom susretu LiDraNo 2013. u Primoštenu.

Tekst: Ana Grgica Knežević, 7.r.

Fotografije: Petra Drača, 8.r.

Osnovna škola Stanovi Zadar / Rine Aras 3, HR-23000 Zadar / www.os-stanovi-zd.skole.hr / uprava@os-stanovi-zd.skole.hr