Poštovani roditelji,

dragi učenici,

dragi prijatelji Škole!

DOBRO DOŠLI NA WEB STRANICU  PODRUČNE ŠKOLE CRNO!

Vaše učiteljice: Antonija Kožul, Nevena Jurjević, Tamara Maroja Rimanić, Emina Prtenjača i Antonija Jurica

MAŠKARE U PŠ CRNO

Autor: Nevena Jurjević, 14. 2. 2024. 09:06

„Sa veljačom stižu

dani karnevala.

To su dani igre,

smijanja i šala…“

Mladen Bjažić

MATEMATIČKA LIGICA

Autor: Nevena Jurjević, 14. 2. 2024. 09:00

U četvrtak, 8. veljače u OŠ Stanovi održalo se natjecanje učenika prvih razreda Matematička ligica. Na natjecanju su sudjelovali i učenici PŠ Crno. Osvojivši prvo i drugo mjesto, naši učenici pokazali su da su jako dobro matematičari.

Ovim putem čestitamo našim prvašima na odličnom uspjehu!

BOŽIĆNA PRIREDBA U PŠ CRNO

Autor: Nevena Jurjević, 28. 12. 2023. 16:03

U božićnu čaroliju uveli su nas učenici PŠ Crno ovogodišnjom božićnom priredbom koja je održana 21. prosinca. Kako bi uljepšali iščekivanje najdražeg nam blagdana, svi učenici naše male škole, uz vodstvo svojih učiteljica, sudjelovali su u zanimljivim i maštovitim točkama. Prigodnim pjesmama, recitacijama i igrokazima prisutnima su poslali poruku kako je bit Božića u zajedništvu, miru i ljubavi.

RADIONICE UČENIKA PŠ CRNO

Autor: Nevena Jurjević, 12. 12. 2023. 09:50

Učenici PŠ Crno više puta su sa svojim učiteljicama Antonijom, Tamarom, Nevenom i Eminom sudjelovali u radionicama koje su za njih bile organizirane u Gradskoj knjižnici Zadar – Ogranak Crno.

Radionicama su se obilježavale razne prigodne teme, ali i proširivali određeni nastavni sadržaji. Bile su različite tematike, zanimljive, kreativne i prilagođene uzrastu učenika.

* Na poveznici više možete pročitati detalje o radionicama, kao i pregledati fotografije.

ŠKOLSKI MEDNI DAN

Autor: Nevena Jurjević, 9. 12. 2023. 18:05

Školski medni dan provodi se za učenike prvih razreda 7. prosinca povodom obilježavanja blagdana Svetog Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara.

Toga dana učenici prvog razreda PŠ Crno spoznali su važnost konzumiranja meda i njegovog uključivanja u prehranu. Saznali su nešto više o važnosti pčela, doznali kako nastaje med te koje su dobrobiti meda za naše zdravlje. Na poklon su dobili edukativnu slikovnicu i teglicu meda proizvedenog na hrvatskim pčelinjacima te su odlučili usvojiti zdrave prehrambene navike.

SJEĆANJE NA VUKOVAR I ŠKABRNJU

Autor: Nevena Jurjević, 17. 11. 2023. 18:40

Učenici i djelatnici PŠ Crno, kao i svake godine, obilježili su Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

Ovaj važan blagdan Republike Hrvatske bio je tema prikladnih nastavnih sadržaja i likovnih radova. Počast svim žrtvama odana je molitvom i paljenjem svijeća.

Nikada ne smijemo zaboraviti žrtve Domovinskog rata, čiji su životi ugrađeni u hrvatsku slobodu!

Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Nevena Jurjević, 24. 10. 2023. 10:28

Učenici i djelatnici PŠ Crno 17.10.2023. obilježili su Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

« Travanj 2024 »

Osnovna škola Stanovi Zadar / Rine Aras 3, HR-23000 Zadar / www.os-stanovi-zd.skole.hr / uprava@os-stanovi-zd.skole.hr