NOĆ MUZEJA 2015 - ZADAR

Autor: Administrator , 30. 1. 2015.

DESETI  se put zadarski muzeji uključuju u kulturnu manifestaciju Noć muzeja. Pozivamo  učenike da zajedno sa svojim roditeljima posjete ovu hvale vrijednu manifestaciju narodnog  muzeja Zadar. Pregled događanja u muzejima koji nam i ove godine pripremaju bogat program pročitajte pod OPŠIRNIJE.

Etnološki odjel
Petak, 30. 1. 2015., 18 - 01, Etnološki odjel - Gradska straža

• -Stalna izložba odjela ETNOLOŠKE OSOBITOSTI SJEVERNE DALMACIJE, prizemlje i 1. kat Etnološkog odjela.
  • -Izložba fotografija pristiglih na natječaj pod nazivom BRKA MI MOGA, prizemlje odjela. Posjetitelji će birati najljepši brk, a proglašenje pobjednika je u ponoć. Ove godine natječaj će biti objavljen u svim važnijim hrvatskim glasilima te očekujemo veći odaziv.
  • -Prikazivanje dokumentarnog filma LONČARI S OTOKA IŽA, prizemlje odjela. Film je 1965. snimio Andrija Stojanović iz Etnološkog zavoda filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Stručni suradnici su bili etnolozi Olga Oštrić i Milovan Gavazzi.
  • -Prodaja replika iške keramike u prizemlju odjela.
  • -Prodaja kataloga i suvenira Narodnog muzeja Zadar u prizemlju odjela

Gradska loža
Petak, 30. 1. 2015., 18 - 01, Gradska loža, izložbeni paviljon Narodnog muzeja Zadar

• Izložba UMJETNICI SV. STOŠIJI U ČAST. Izlažu različiti autori. Organizatori su Zadarska nadbiskupija i Narodni muzej Zadar

Odjel Muzej grada Zadra
Petak, 30. 1. 2015., 18 - 01, odjel Muzej grada Zadra

• -URBANISTIČKI RAZVOJ ZADRA OD ANTIKE DO PRVOGA SVJETSKOG RATA, prizemlje odjela.
  • -IFIGENIJA - povijest jedne restauracije, 1. kat odjela.
  • -USPOMENE IZ JEDNOG ZADRA, 1. kat odjela.
  • -Izložba BAROKNE SLIKE IZ FUNDUSA NARODNOG MUZEJA ZADAR, prizemlje odjela.

Galerija umjetnina
Petak, 30. 1. 2015., 18 - 01, 1. i 2. dvorana Galerije umjetnina, Medulićeva 2
Izložba ANTE BRKAN - U VAROŠU

Petak, 30. 1. 2015., od 18 h, O.Š. „Zadarski otoci"
- Izložba "ŠKOLSKI LJETOPIS".

Organizator O.Š. Zadarki otoci" i Narodni muzej Zadar.
Vrijeme održavanja 30. siječnja 2015, g u 18 sati.
Mjesto održavanja O.Š. "Zadarski otoci" Trg Damira Tomljanovića Gavrana 2, Zadar.
Tema: Krasopis u školskim dokumentima škola zadarskog otočja od ustanovljenja obaveznog osnovnog obrazovanja i krasopis u opismenjavanja učenika.
Program:
- Otvaranje izložbe
- Nastup dječje folklorne skupine "Donatić. O. Š "Zadarski otoci" Zadar
- Uvodna riječ djelatnika Narodnog muzeja Zadar, kustosa Vladimira Alavanje i muzejskog pedagoga
Branislava Jelenića, ravnatelja škole Davora Barića i dipl, učiteljice Anamarije Botica Miljanović, voditeljice projekta "Muzej u školi".
- Voditelji radionaca krasopisa: prof. Markica Perić; Anamarija Botica Miljanović
Kontakt: Anamarija Botica Miljanović

Petak, 30. 1. 2015., 18 - 01, prostor na trijemu Galerije umjetnina NMZ, Medulićeva 2
Pop-up muzej na temu „Sićaš li se...?"
.

Pridružite nam se u našoj potrazi za sjećanjima i pričama iz prošlosti Zadra i sudjelujte u Pop-up muzeju!
Pop-up muzej je privremena, kratkotrajna izložba kreirana od strane sudionika. Uloga Pop-up muzeja je da otvori put konverzaciji o nekoj temi preko predmeta i priče o njima. To je odličan način da porazgovarate sa sugrađanima i zabavite se!
Tema našeg Pop-up muzeja je: „Sićaš li se...?"r. Predmeti će biti izloženi u Noći muzeja, u petak 30. siječnja 2015. od 18 do 01 sati u prostoriji na trijemu Galerije umjetnina, Medulićeva 2., . kat. r.

Osnovna škola Stanovi Zadar / Rine Aras 3, HR-23000 Zadar / www.os-stanovi-zd.skole.hr / uprava@os-stanovi-zd.skole.hr