Božićna priredba u 1. c razredu

Autor: Ivana Vučetić, 21. 12. 2015.

U ponedjeljak, 21. prosinca 2015. u 17.00 učenici 1.c razreda održali su u svojoj učionici prigodnu božićnu priredbu za roditelje. Za priredbu su ih pripremile njihove učiteljice Antonija Jurica i Ivana Vučetić.

Učionica, koja je na trenutak postala veselo dječje kazalište, bila je dupkom puna nasmiješenih roditelja, baka i djedova.

Cijeli program uspješno  su vodile naše dvije male voditeljice Ana i Antica.

Program je započeo veselo,  pjesmom Raj se sad otvorio.

Uslijedio je igrokaz Okićeni i neokićeni bor, a njega su izveli Dominik, Gabriella i Mia.  O čemu pahulje razgovaraju na svom putu prema tlu pokazale su nam Antica i Meri igrokazom Pahuljice, a tko je snjegoviću sašio tako lijep kaput otkrili su nam Leo i Niko u igrokazu Snjegović u kaputu. U razgovor sa snjegovićem upustio se i jedan mali znatiželjni zeko. Koja pitanja mu je postavio otkrili su nam Niko i Roko koji su izveli igrokaz Snjegović i zeko.

Djevojčice Ana, Antica, Gabriella, Laura, Leoni Zara,  Luce, Meri, Mia, Tara i Zara  pokazale su svoje plesno umijeće uz pjesmu It`s begining to look like Christmas.

Kako roditelji ne bi samo sjedili, uključili smo i njih u našu malu priredbu. Uz puno smijeha odigrali  su igru Glazbene sjedalice. Prvašići su bili oduševljeni vidjevši svoje roditelje kako plešu i bore se za pobjedu.

Kako je to bilo u noći Isusovog rođenja pokazali su nam Luce, Filip, Marta, Laura, Dorijan, Karlo i Toma u igrokazu Božićne jaslice. Iza njih, u igrokazu Isusu za rođendan Robert, Leoni Zara, Toni, Tara, Romeo, Zara, Filip, Korina i Dino nesebično su poklanjali svoje najdraže igračke malom Isusu.

Za kraj, Antica nam je  otpjevala pjesmu Sretan Božić svakome.

Nakon toga, uslijedilo je još jedno iznenađenje za roditelje. Učenici su im uručili darove, čestike i ukrase za bor koje su za njih s ljubavlju izradili.

Voditeljice su na kraju zahvalile razdraganoj publici na prisustvu i sudjelovanju u priredbi.

Osnovna škola Stanovi Zadar / Rine Aras 3, HR-23000 Zadar / www.os-stanovi-zd.skole.hr / uprava@os-stanovi-zd.skole.hr