S e d m a š i

Stranice sedmih razreda

7.b - Rapska čarolija

Autor: Petra Vidaić, 1. 6. 2011.

Znate ono slatko iščekivanje pred izlet? E, pa tu radost smo osjećali cijeli mjesec svibanj otkad smo saznali da idemo na izlet. Odredište - Rab.

Rapska čarolija

7.b - Složni i sretni

28.svibnja je započeo vrlo tmurno – kiša i vjetar koji su smočili i naša iščekivanja.
Krenuli smo u 6.30 h. Čim je vozač upalio motor, osjećali smo se bolje. Svoju uspavanost i mrzovoljnost ostavili smo iza sebe u tada već udaljenom Zadru.
Vozili smo se minibusom, jer nas je išlo 16, dok su se akavci i cekavci vozili u velikom autobusu.
Možete zamisliti kako smo bili sretni kada smo ugledali kako sunce tjera tamne oblake i kada nam je razrednica rekla da ćemo se kupati.

Rapska plovidba

Trajektom Rapska plovidba prešli smo iz Jablanca na otok i grad Rab. U obilasku s vodičem saznali smo da Rab ima četiri zvonika, da ima dosta Crkava, te smo saznali recept za poznatu "rapsku tortu".
Nakon ručka i panoramske vožnje, uputili smo se na Rajsku plažu. Zašto rajska, pitali smo se, no sve nam je bilo jasno kad smo stigli. Predivna, pješčana plaža, a more bistro i toplo.

Rajska plaža

No kako sve što je lijepo kratko traje, tako se i naš izlet bližio kraju. Kazaljke su uskoro pokazivale 17.30 h, vrijeme polaska našeg trajekta, a to je značilo samo jedno:
Rab, ciao do sljedećeg puta!

Monika i Petra

Greta i Petra

Toni i Monika

Bez kupanja nikako nije moglo

I vrijeme putovanja prema kući je brzo prošlo. Izmjenjivali smo dojmove, dijelili međusobne dogodovštine i trudili se zapamtiti što više detalja do sljedećeg zajedničkog putovanja, a vjerujemo da će biti već dogodine. Samo da i tad bude lijepo vrijeme, a za osmijeh na licima i radost u srcima se ne bojim - toga će biti u izobilju.

Tekst: Petra Vidaić

Fotke: Toni Kapetanović

Osnovna škola Stanovi Zadar / Rine Aras 3, HR-23000 Zadar / www.os-stanovi-zd.skole.hr / uprava@os-stanovi-zd.skole.hr